تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


مراقبه پنج حس

مدی تیشن پنج حس
تصور میکنید که در کنار دریا هستید. روبرویتان دریای آبی و بالای سرتان آسمانی آبی قرار دارد و این دو در افق به یکدیگر متصل شده اند. قایقهای بادی با رنگهای سبز و سفید و قرمز با امواج دریا در حال حرکت و بالا و پایین رفتن هستند.  مرغهای دریایی را میبینید که در حال پرواز هستند. بچه ها را میبینید که در کنار دریا مشغول بازی هستند و شما را به دوران بچگی خودتان میبرند و خودتان را در میان آنها می بینید رها و آزاد با شادی و صفا از لحظه لحظه زندگی خود لذت میبرید.
حس شنوایی تان را بکار میبرید صدای امواج دریا را میشنوید با آواز مرغان دریایی که موزیک هماهنگی را بصدا در آورده اند و شما آنرا میشنوید.
حس بو یاییتان را بکار میبرید بوی ید دریا به مشام شما می آید. پاکی و اکسیژن زیاد هوا را کاملا حس می کنید و از آن استفاده میکنید.
حس لامسه را بکار میبرید. گرمای آفتاب را روی پوستتان حس میکنید و لذت میبرید. دستانتان را توی ماسه ها فرو میبرید و در روی ماسه ها گرمی و در زیرخنکی را با دستانتان میگیرید و سپس دستانتان را بالا می آورید و آنها را رها میکنید. حس بسیار خوبی همراه با آرامش به شما دست میدهد و این کار را چند بار تکرار میکنید.
از درون کیفتان شلیل بزرگ و قشنگی را بیرون می آورید و گاز محکمی به آن میزنید آب آن سرازیر میشود و مزه آنرا کاملا در دهانتان با بکارگیری حس چشایی مزه مزه میکنید. بسیار خوشمزه و لذیذ است و در آن شرایط بهترین چیزی است که شما احتیاج دارید.
شادابی و طراوت همراه با آرامش و رهایی را در وجودتان حس مسکنید و آماده اید با انرژی های به دست آمده آرام آرام چشمانتان را باز کنید و با حرکت دادن قسمتهای مختلف بدنتان آگاهی را مجددا به بدنتان برگردانید. حالا آرام آرام از پاهایتان شروع کنید و انگشتان پایتان را حرکت دهید سپس پاهایتان را حرکت دهید و بعد انگشتان دستانتان را و خود دستانتان را حالا دستها را بهم بمالید و روی چشمها بگذارید و آرام آرام چشمان را باز کنید ابتدا به پایین و سپس به بالا نگاه کنید.

 

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.