تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


مراقبه ماه نو

سالهاست برروی قدرت چرخه های ماه مطالعه می کنم. هنگامی که در مراقبه گروهی ماه ریکی را نیز دخالت می دهیم تجربیات جالبی اتفاق می افتد.

انرژی های ماه
ماه در طول یک چرخه کامل، از ماه نو تا ماه کامل، انرژی های متفاوتی را ازخود ساطع می کند. هریک از هشت چرخه فرآیند، خلق وظهور ایده ها را تسهیل می کنند. هشت گام مختلف زمانی حدود 28 روز طول می کشند. جزئیات این گام ها عبارتند از:

  • روز 1 تا2/1 3: ماه نو، انرژی خلق یک ایده
  • روز 2/1 3 تا 6: هلال ماه، انرژی لازم برای سازماندهی منابع مورد نیاز برای اجرای ایده
  • روز 6 تا 2/1   : 4/1 ماه؛ استفاده از منابع گردآوری شده برای عمل کردن در جهت ارضاء ایده
  • روز 10 تا 2/1 13: بین هلال و بدر، انرژی به ما کمک می کند تا اهداف خود را دقیق تر تنظیم کرده، نظرات دیگران را اخذ کرده و برنامه های خود را بازنگری کنیم.
  • روز 4/3 13 تا 2/1 17: نور ماه کامل پیشرفت به سوی اهداف و برآورده شدن آنها را به ارمغان می آورد.
  • روز 2/1 17 تا 21: به ما کمک می کند تا آموخته های خود را با دیگرانبه اشتراک گذارده و درک بهتری از آنچه که در گام بعد باید انجام دهیم، داشته باشیم.
  • روز21 تا 2/1 24: در4/1 سوم ماه ما در مرحله تکمیل و بازنگری و یا تسویه منابع گردآوری شده هستیم. دراین مقطع ارزیابی مجدد انجام می شود که برای گام بعد به سوی هدف مورد نیاز است.
  • روز 2/1 24 تا 28: تحت تأثیر ماه آرامش بخش زمان تنهایی، مراقبه، آرامش است. زمان استراحت ونگرش به درون است دراین هنگام ایده پاک شده و ما آماده هستیم تا ماه نور بعدی را آغاز کنیم.

نیت مقدس
در موقع کار کردن با این جنبه ها در مراقبه ماه نو ریکی می توانیم بر روی نیاتی مانند اهداف شخصی در مورد کار، خانواده، روابط سلامتی، مسائل مالی، خانه و یا هرجنبه دیگری از وجود زمینی خود تمرکزکنیم. همچنین می توانیم برطریق معنوی خود تمرکز کرده و یا برای درک و انتقال کارهای خود درخواست کمک کنیم.می توانیم برروی مسائل جهانی تمرکزکنیم، مانند منابع غنی غذایی برای جهان، صلح بین ملت ها، زندگی هماهنگ با طبیعت برای بشر، سرپناه مناسب برای همه، روابط سالم جهانی که در آن تفاوت ها با آغوش باز پذیرفته شوند (عدم تبعیض) و غیره. توجه داشته باشید که برگرسنگی، بی خانمانی، جنگ و غیره تمرکز نمی کنیم. برآنچه که خلق می کنیم متمرکز می شویم نه برآنچه که می خواهیم تغییر دهیم و یا از آن می ترسیم. نیت مقدس زمانی قدرتمند است که در متعالی ترین شکل ممکن خلق شده و ظهور آن به کامل ترین شکل ممکن بر عهده خداوند گذاشته شده باشد.مراحل مراقبه:از ا ینکه کانال باز ریکی هستید و شخصیت و نفس شما اجازه می دهند تا ریکی با شفافیت و حقیقت تمام جاری شود، تشکر کنید.
از اینکه آماده دریافت راهنمایی فرشتگان و اساتیدی که برای کمک به شما می آیند، هستید تشکر کنید.حوزه انرژی خود را با تقویت نور خود آماده کنید. برای اینکار یک سمبل قدرت بزرگ در مقابل بدن خود رسم کرده و انرژی را به کالبد اتری خود هدایت کنید. از پایین به بالا یک سمبل قدرت کوچک در برابرهر یک از چاکراهای خود رسم کنید. کمی تأمل کرده و با پرتوافکنی برای حوزه انرژی خودو به سمت شبکه خورشیدی و قلب ریکی بدهید. خداوند و موجودات برتر و استادان معنوی والامقام، مانند حضرت مسیح، را فرا خوانید. به آنها خوشامد گفته و از حضورآنها تشکر کنید. به آنها اجازه بدهید تا درخلق نیت مقدس به شما کمک کرده و در ظهور ایده شما نیز یاری نمایند. سمبل احساسی/ذهنی را فرا خوانید. نیت مقدس خود را برای این مراقبه یادداشت کنید.
اهداف شخصی و آرزوهایتان را برای جهاندر آ ن قید کنید. شکلی که نشان دهنده ایده شما باشد نیز مفید است. به نوشته خود ریکی احساسی/ذهنی داده و نیت خود را بیان کنید. سمبل شفا از راه دورار فراخوانده و تصور کنید که پلی از نور، از قلب خود به قلب تمام موجودات برتری که برای کمک به شما آمده اند و سایر افرادی که در این مراقبه گروهی شرکت کرده اند، برقرار می شود. تمام روح هایی را که به شما متصل شده اند حس کرده و نور حاصل از ذوب شدن تمام جدایی ها را احساس کنید. سعی کنید یکی شدن تمام خلقت را تشخیص بدهید
. به یاد داشته باشید که ریکی زمان و مکان را در می نوردد. (اگر همسویی استادی یا کارونا ریکی را دریافت کرده اید، می توانید از سمبل های این سطوح استفاده کنید.) مراقبه کرده و تا زمانی که احساس راحتی می کنید ریکی بفرستید. مراسم تشکر خود را اجرا کنید. یک سمبل قدرت بزرگ را با نیت قطع ارتباط با فرایند مراقبه ای برروی بدن خود رسم کنید. همه شرکت کنندگان در مراقبه نیز بین ترتیب ارتباط خود را قطع کرده وبه زندگی روزمره خود باز می گردند.در بار های  اولی که مراقبه می کنید ممکن است به دفعات به مطالب فوق مراجعه کنید.
قطعاً کنجکاو خواهید بود بدانید در کجای چرخه ماه قرار دارید و چه زمانی شتاب کامل برای حرکت به سوی اهداف خود را دارید.به این مراقبه جهانی بپیوندید ما هرماه در روز دوم ماه نو، هنگامی که انرژی ماه تقویت می شود، این مراقبه را انجام می دهیم .
من شخصاً مراقبه در ساعت 6 صبح به وقت محلی انجام می دهم اما مراقبه را در منطقه ای از زمان قرار می دهم تا به تمام کسانی که در طول ساعات مختلف روز مراقبه را انجام می دهند مرتبط شود. در هرماه نو من جهانی در صلح و آرامش جایی که بشریت برای زمین احترام قائل است وهمه در هر لحظه مانند ضمیر برتر خود زندگی می کنند، را به عنوان ایده و هدف خود انتخاب می کنم. برای کمک به این ایده و هدف خود انتخاب می کنم. برای کمک به این ایده به من ملحق شده و اهداف شخصی خود را نیزتقویت کنید.

در نور خالق، ما فقط عشق را می بینیم.

نوشته: لورل شانتی گایا


 

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.