تازه ها

مراقبه برای شفقت و مهربانی، در بخش مراقبه ها اضافه شد که به خصوص برای افراد مبتدی که با مراقبه آشنایی ندارند توصیه می شود.
داستان: شازده کوچولو و پادشاه تنها
دعایی تازه در بخش دعا و نیایش
مقاله: اهمیت سهیم شدن، در بخش مقالات ریکی

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


مراقبه شماره یازده
 در فاصله بین نفس ها صاف و استوار بنشینید ولی در آرامش، تمرکز خود را روی تنفس ببرید.  اجازه دهید دمتان به ناحیه قلب و در مرکز قفسه سینه رفته و بازدم از آنجا برخیزد. هنگام تنفس از بینی، نفستان صدای کمی ایجاد  کند.
 ممکن است هنگام دم صدای "هم" و  هنگام بازدم صدای "سو" شنیده شود. همانطور که قبلا"
 گفته شد در سانسکریت "هم" به معنی "من" و "سو" به معنی "آن" است.  صدای تنفس مانترای طبیعی  است، چنانچه گویی با هر دم و بازدم یگانگی با لایتناهی را بیادمان آورد. ولی الزامی به شنیدن صدا به صورت مانترا نیست.  فقط کافی است صدا را همانطور که هست بشنوید.  به صدایی که نفس ایجادمی کند توجه کنید که وقتی در ناحیه قلب تمام می شود مکث کوتاهی همراه با سکون و آرامش بوجودمی  آورد.  بر آن سکون تمرکز کنید. سعی نکنید آنرا طولانی کنید فقط به آن توجه کنید.
سپس وقتی بازدم
 آغاز می شود صدای نفس را دنبالکنید تا در فضای بیرون تمام شود.  مجددا" به سکون توجه کنید، به آرامی در آنجا تمرکز کنید ولی سعی نکنید آنرا طولانی کنید.  نفس ها را بدین وسیله دنبال کنید،  به آرامی روی فضای درون و بیرون تمرکز کنید.  اجازه دهید خود تمرین توجه شمارا جذب کند.
مترجم: مخزنی
توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.