تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


مراقبه شماره شش: پیوستن به روحی در کائنات
پیش از انجام این مراقبه با رعایت ترتیب، مراقبه های اول تا پنجم را انجام دهید.

چشمانتان را ببندید، و برای دقایقی روی تنفستان تمرکز کنید. 
 اگر دوست دارید، زمانی را به یاد آورید که صادقانه احساس کرده اید، شاهد یک حضور آرام و مهربان هستید.  حضور یک روح معنوی، عظمتی که در این جهان جاریست را ممکن است در هرجایی احساس کرده باشید مثلا در بیشه ای با درختان ماموت( درخت سکویا)، روی اقیانوس، دیدن آسمان پهناور. پیوستن و احساس یگانگی با این حضور مهربان ممکن است در لحظه ای مهر آمیز با همسرتان یا دوستتان یا فرزندتان اتفاق بیفتد. برای دقایقی به احساس حضور به پیوندید.  
اگر احساسش نمی کنید، نگران نباشید دعا و نیابش هنوز قدرت دارد.  اکنون به این جملات فکر کنید یا تکرار کنید یا جملاتی خلق کنید مانند: "دعا ونیایش می کنم به بخشنده جهان، خداوند بخشنده، بخشنده روح ، همیشه حاضر در این جهان.  با سپاس ، خودم را در اختیار بخشنده مهربان می گذارم که مراقبه مرا هدایت کند و مرا با آرامش ، شفافیت و عشق لبریز نماید! 
 شاید دعا و نیایش کوتاهتری را در نظر بگیرید و یا به سادگی بگویید " از بخشنده مهربان درخواست می کنم مراقبه مرا پربار نماید" یا "ای بخشنده که جسمم ، ذهنم و روحم را حیات بخشیدی
می توانید خصوصیاتی چون آگاهی ، پویایی ، روشن بینی وخرد را جایگزین صفاتی که در بالا ذکر شده، نمایید.  


توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.