تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


مراقبه شماره ده: مانترا را همچون نور احساس کنید!
 

به آرامی بنشینید، تنفس تان را با مانترای "سو، هم" شروع کنید.
 بگذارید تمرکزتان لطیف شود و سعی نکنید تنفس تان را به هیچ عنوان کنترل کنید.
دم را با فکر لطیف "هم" و بازدم را با فکر "سو"  انجام  دهید (یا بسادگی به "سو، هم" فکر کنید و با  آرامش در درون تکرار کنید. در نظر داشته باشید، همانگونه که روی مانترا متمرکز می شوید، سیلابهای آن به یادتان می آورد که شما هشیار و در ژرفای خود نورآگاهی هستید.  بگذارید این حس در درونتان پذیرفته شود.  مانترا نام شما را صدا می کند، نام واقعی خود شما را.
 لحظاتی را با این احساس و اندیشه که این به چه معنی است سپری و سپس اندیشه را رها کنید.
 به سادگی روی انرژی که مابین سیلابهای مانترا وجود دارد و در فضای درونتان می ریزد تمرکز نمایید. طپش انرژی درمیان اصوات را احساس وضربان سیلابهای مانترا را به صورت نور تصور کنید.  بگذارید نور خود ظاهر شود، طلایی یا سفید و یا به سادگی آنرا به صورت نور پر انرژی احساس کنید.  حتی اگر قادر به دیدن نور نباشید، می توانید نور را به حالت انرژی مابین سیلابهای مانترا حس کنید.  این نور، این انرژی، نعمت بی پایان خداوند را همراه دارد.  احساس کنید که این انرژی-نور، در سیلابهای مانترا با هر نفس در درون شما جریان می یابد.  همچنان که "هم" با هر دم جاری می شود، برکت و نور در بدن شما می ریزد و همانگونه که "سو"با هر بازدم بیرون می رود، نور و برکت را در بدن شما توسعه می دهد.  با هر نفس اجازه دهید انرژی-نور میان سیلابهای پخش شود.  حال احساس کنید میان انرژی مانترا هستید و نور مانترا در بدنتان جاری می شود تا خود و اطرافیان را از هرسو، مانند رودخانه ای از مایعی درخشان یا ابری از انرژی در میان گیرد.  دراین احساس آرام
 
بگیرید و در مانترا همانطور که وجود شما را انباشته می کند، رها شوید.
اگر افکاری به ذهنتان آمد - حتی بینش بزرگ - بلا فاصله بگذارید بروند، و دو باره توجهتان را به مانترا و به احساس انرژی و نورش باز گردانید. 

مترجم: مخزنی
توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.