تازه ها

مراقبه برای شفقت و مهربانی، در بخش مراقبه ها اضافه شد که به خصوص برای افراد مبتدی که با مراقبه آشنایی ندارند توصیه می شود.
داستان: شازده کوچولو و پادشاه تنها
دعایی تازه در بخش دعا و نیایش
مقاله: اهمیت سهیم شدن، در بخش مقالات ریکی

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


مراقبه سیزدهم: ضربان را در هوشیاری خود بیابید
 
به راحتی بنشینید، با پشتی صاف، چشمانی بسته و با توجه به آگاهی درونی خود.
دنبال چیزی نباشید فقط با چشم درون دنیای درونی خود را نظاره کنید و آگاه باشید چه چیزی را واقعا" نظاره میکنید. 
شاید نور آبی، یا مزرعه ای خاکستری، یا مه تاریکی 
که با نقاط کوچک نورپر شده است، یا نقاشی نقطه چینی را می بینید.  شما به چیزیمی نگرید که در سانسکریت به آن چیتا (chitta) می گویند، مسایل ذهنی، هشیاریدرون. این زمین پر انرژی است که تمام افکار، احساسات، برداشت ها وحس ها از
آن بوجود می آید و درآن فرو می نشیند.
اکنون به کیفیت پویای این هشیاری درون 
توجه کنید، به چگونگی روشنی لرزان و جنبش ظریف مداوم آن، نوعی ارتعاش یا ضربان درونی.  هشیاری درونی شما از انرژیست. این ارتعاش است که افکار،
احساسات و تصورات را افزایش می دهد.  ببینید می توانید از ضربان هشیاری خود آگاه شوید؟ در فرم فیزیکی، این ضربان بصورت ضربان قلب آشکار می شود، ولی با دقت بیشتر، می توانید ضربان ظریف تری را ، زمینه ضربان قلب احساس کنید.
اگر فورا" نتوانستید ضربان ظریف تر را احساس کنید، روی تپیدن ضربان قلبتان تمرکز کنید.
با ضربان قلبتان بمانید تا سطح ظریف تر را احساس کنید، یا چگونگی طنین واقعی ضربان آن از طریق بدن را احساس کنید.  یا اگر ضربانی ازانرژی را در جای دیگری از بدن احساس کردید، روی آن تمرکز کنید تا به تدریج از ضربان ظریف تری که در زمینه آن است آگاه شوید.
مترجم: مخزنی
 
توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.