تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


مراقبه دوم:از آگاهی خود آگاه شوید
لطفا توجه داشته باشید که استفاده از این مراقبه ها به ترتیب است پس اگر مراقبه اول" کشف قلب درونی" را انجام نداده اید ابتدا از آن شروع کنید.

تمرین دوم: "از آگاهی خود آگاه شوید"
به راحتی و آرامش با چشمانی بسته و پشتی صاف بنشینید.
 زمانی را به شنیدن صداهای داخل اتاق اختصاص دهید.
 سپس آگاهی تان را به درون بدن ببرید. به چگونگی احساسی که از نشستن در این وضعیت در بدنتان بوجود آمده، توجه کنید. به احساسی که از تماس هوا با پوستتان و به چگونگی احساسی که از تماس لباستان با بدنتان دارید، آگاه شوید. به گرمی یا سردی بدنتان توجه کنید. اکنون به حسی که دردرون بدنتان دارید، آگاه شوید. به صدای شکمتان، به آرامش یا انقباض عضلاتتان، به تنفستان آگاه شوید، به حسی که در حفره های بینی تان دارید با ورود هوا کمی خنکی و با خروج آن کمی گرما احساس می کنید. به آنچه که در سرتان می گذرد آگاه باشید. نظاره گر افکار و تصاویری که مانند فیلم سینمایی از ذهنتان می گذرد باشید. به عمق احساستان، هیجاناتتان و به هر آنچه که در درونتان رخ می دهد، توجه کنید. هیچ چیزی را تغییر نمی دهید. صرفا" در آگاهیتان نگه دارید.
 اکنون به خود آگاهی توجه کنید. بر خود آگاهیتان آگاه شوید، آگاهی که اجازه می دهد شما همه اینها را درک کنید، وسعت درونی  که تمام حس ها، احساسات و افکاری که در این لحظه برای شما تجربه می سازد را با هم نگه می دارد. توجه تان را روی خودآگاهیتان متمرکز کنید، همچنان که توجهتان را به خود توجه می دهید. اجازه دهید که آن آگاهی باشید.
مترجم:ژاله مخزنی
توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.