تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


پیام ریکی

درمان ضمير ناخودآگاه و فشارخون

پارسال تابستان چند روز قبل از اينکه براي شرکت در کلاس ريکي 1 و 2 بروم دچار سر درد شديدي شدم که با هيچ دارويي ساکت نشد و حدود 7-8 ساعت طول کشيد تا بتوانم بخوابم.  3 روز بعد از گذراندن ريکي 1 و 2 دچار سرگيجه اي عجيب شدم ،سر گيجه اي که آنقدر شديد بود که شبها از خواب بيدارم مي کرد ،کلافه شده بودم و نسبت به ريکي بدبين شدم .ديگر سر درد نداشتم اما اين سرگيجه از کجا آمده بود؟!.هزاران سوال در ذهنم چرخ مي زد ؛ آيا ريکي باعث اين سرگيجه بود؟ مگر نمي گويند که ريکي هيچ ضرري ندارد؟ و يا حتي اگر اين بيماري را ريکي بوجود نياورده بود پس چرا با اين خود درماني هر روزه و آن انرژي اي که در روز کلاس از دوستانم گرفته بودم درمان نشد؟

با مراجعه به دکتر و انجام آزمايشات به موضوع عجيبي پي بردم.آزمايشات من هيچ مشکلي را نشان نمي داد و بدن کاملا سلامت بود!اما فشار خون من بالا بود!عجيب تر آنکه من معمولا فشار خون پاييني داشتم و فکر نمي کردم هرگز دچار فشار خون بالا شوم. حدود 6 ماه ازين موضوع گذشت و من کم و بيش با اين سرگيجه دست و پنجه نرم مي کردم .به گفته ي استاد ريکي ام خود درماني را با نيت تنظيم فشار خون به مدت 10 روز انجام دادم و باز هم بي نتيجه بود. مينيمم فشار من از 9 و 10 پايين نمي آمد.ديگر ريکي را کنار گذاشتم ، چون احتمال دادم که ممکن است ريکي اين بلا را بر سرم آورده باشد!به هر حال که انجام تمرينات ريکي کمکي هم نمي کرد. بعد از مدتي در بهار امسال به دليل حساسيت فصلي شروع به خوردن قرصهاي ضد حساسيت کردم و متوجه شدم سر گيجه ام شدت گرفت ،وقتي با دکتر مشورت کردم به من گفت که قرصهاي ضد حساسيت رگها را تنگ مي کنند و باعث بالا رفتن فشار خون مي شوند .آنجا بود که متوجه شدم آن همه قرصهاي ضد حساسيتي که  بي رويه مصرف مي کردم اينگونه در حال آسيب زدن به من بودند.و ريکي باعث شده بود که بدن من تلاش کند که اين موضوع را به من بفهماند. و اين يکي از دلايلي بود که سرگيجه ي من از بين نمي رفت .من بايد متوجه مي شدم که قرص ضدحساسيت استفاده نکنم.  اما باز هم يک سوال در ذهنم باقي بود ،اينکه من هر چقدر هم که ازين قرصها مي خوردم ريکي مي توانست اثرات بد آن را از بين ببرد ،پس چرا اينطور نشد؟ و ريکي فقط به من هشدار داد و من را درمان نکرد؟چند روزي ست که جواب را يافته ام .

اولا که من بايد مانع از ورود مواد مضر به بدنم مي شدم نه اينکه ماده ي مضر را وارد کنم و توقع از بين رفتنش را داشته باشم چون به هر حال به بدنم آسيب مي رسيد.

دوم آنکه من با خودم در صلح نبودم.با اينکه آرام و شاد به نظر مي رسيدم و خودم نيز گمان مي کردم که خود را دوست دارم اما اينطور نبود . در آن زمان من در اعماق ضمير ناخودآگاهم نمي خواستم زندگي کنم و زندگي از نظرم بازي پوچي بود که نتيجه اي در بر نداشت.و اين فکر و احساس در سن من کاملا طبيعي ست ,سني که انسان دليل بودنش دراين دنيا را جستجو مي کند و اين جستجو گاهي تا پايان عمر طول مي کشد.

دوباره ريکي را شروع کردم و اين بار درکي متفاوت از آن داشتم.خيلي از ما نمي دانيم که ته قلبمان نمي خواهيم زندگي کنيم.خودمان را سرگرم زندگي مي کنيم که فرصتي براي فکر کردن به اين مسايل نداشته باشيم،از تنهايي گريزانيم چون از خودمون و سوالاتي که داريم مي ترسيم .فرار مي کنيم و گمان مي کنيم که همه  چيز خوب است ،روي آتش درونمان را با ظاهري خوشحال و خوشبخت مي پوشانيم و گمان مي کنيم همه چيز خوب است در حالي که در درونمان همه ي وجودمان در حال سوختن و خاکستر شدن است و روزي مي رسد که جز يک کالبد تو خالي چيزي از ما باقي نمي ماند.

دراين 25 سالي که زنده بودم شايد سر جمع 2-3 سال زندگي کردم و آگاهانه نفس کشيدم. و اين چند سال را به دنبال جواب سوالهايم بودم.که چرا اينجام؟چرا بايد زندگي کرد؟چطور زندگي بکنم؟چطور هر لحظه مرگ را به خاطر داشته باشم و باز به زندگي مادي اي که بعد از مرگ اينجا مي گذارم و مي روم اهميت بدهم و خوب زندگي کنم؟.... تا به اينجا پاسخ تمام پرسشهايم يک کلمه بود :عشق  .  خدا عاشقترين است. که اين جواب براي هر سوال به شکلي متفاوت خودش را نشان مي دهد.اميدوارم همه ي ما بتوانيم با خودمان و زندگيمان به صلح برسيم تا روح و جسممان شفا يابند و ناخودآگاه جلوي انرژي ريکي را نگيريم.من معتقدم که اگر اين سد هاي درونيمان را بر داريم  ريکي که از جنس خداست در درونمان جاري مي شود و ديگر هيچ بيماري جسمي و روحي باقي نمي ماند.به اميد اينکه دلهايمان خالي از حسادت و کينه و دلخوري باشد و سرشار از محبت وصداقت و نور شود.

سوده علي بخشيان

 


توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.