تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


موثر در کسب سلامتی و شفاي خود

تجربه اي شخصي
زمانيكه براي نخستين بار با ريكي آشنا شدم، گمان مي كردم كه مي توان آ نرا صرفا به عنوان مکملی براي تسكين درد و شفاي بيماري استفاده كرد ولي حال كه ريكي به نوعي با زندگي روزمره من عجين شده است، درك مي كنم كه زيبايي و تاثیر الهی ريكي نه در شفاي آن بلكه در ايجاد نيروي محركه اي براي بهتر بودن، بهتر شدن و بهتر زيستن است. اينكه به من آموخت كه چگونه دوست داشته باشم، چگونه خير انديشانه براي تمامي دوستان آرزوي بهترين را نمايم و بي انتظار پاداش ياري كنم و خالصانه فراموش كنم و ببخشايم. احساس مي كنم كه مردم را بيشتر دوست دارم و با آرامش بيشتر با تمامي آلام و مشكلات زندگي روياروي مي شوم و اينرا تا حد زيادي مديون انرژی الهی ريكي هستم. حتما تك تك شما نيز اين چنين تجربه اي را شايد شيرين تر يا بهتر از من داشته ايد .....

نگين احدبيك

ورم مفاصل
حدود دو سال پيش دچار درد شديد دست شده و به دکتر ارتوپد مراجعه کردم پس از انجام عکسبرداري و آزمایشات ، مشخص گرديد که به ورم مفصل شانه راست مبتلا شده ام ميزان درد به حدي بود که حتي با خوردن داروهاي مسکن قوي و تزريق آمپول نيز هيچگونه بهبودي حاصل نميشد. انجام 40 جلسه فيزيوتراپي نيز تغييري در کاهش ميزان درد بوجود نياورد تا اينکه با توصيه سرکار خانم مخزني در کلاسهاي اموزشي ریکی شرکت کردم.
در عرض مدت 21 روز که مراحل اول ریکی را بروي خود انجام مي دادم، ورم دست من رو به بهبود گذاشت و پس از دو هفته ديگر احساس درد نمي کردم. درد چنان مهار شد که تا کنون پس از گذشت اين مدت به هيچ وجه عود نکرده است. من احساس مي کنم که نور الهی ريکي که نشات گرفته از اراده و مهر خداوند می باشد، همواره از ما محافظت مي کند و تا به حال براي من و نزديکانم مشکلاتي پيش آمده است که با دادن انرژي ريکي برطرف شده اند. مي توانم به جرات بگويم که ريکي تنها دلگرمي من است و آرامش روحي مرا تامين مي کند.

فروغ بيات

آشنايي با ريکي
چند سال پيش غده اي در کنار تيروئيد سمت راست من ايجاد شده بود و آزمايشات نشان داده بود که اين کيستي است که با آمپول مي توان آنرا کشيد. از آن زمان چند سال گذشت و من اقدامي براي کشيدن آن انجام ندادم تا اينکه با ريکي آشنا شدم و پس از گذراندن دوره در خلال 21 روز تمرين و پس از آن روي گواترم کار کردم و اکنون اين غده بسيار کوچک شده است و با ديدن کوچک شدن غده، تا زمان بهبود کامل آن  تصميم دارم از انرژی ريکي استفاده کنم.

فاطمه باقر پور

ريكي دهيد و با آرامش بخوابيد
در يكي از سفرهايي كه به دوبي براي كاري ضروري داشتيم، از قبل منزلي را تهيه كرده بوديم. زماني كه به آنجا رسيديم، از آنجا كه در آن خانه وسايل مورد نياز موجود نبود دو نفر از همراهان براي خريد بيرون رفتند ولي من دچار سرماي شديد در بدن و سردرد و كمر درد شده بودم و لذا در منزل ماندم تا كمي استراحت كنم. زمين فرش نداشت و به علت سرماي شديد سنگها، من مقداري از لباسهايم را زيرم انداختم و تصميم گرفتم با دادن ريكي خودم را گرم كنم و بخوابم. در حين ريكي زمانيكه به شبكه خورشيدي رسيدم ديگر چيزي نفهميدم و خوابم برد. وقتی همراهان از خريد بازگشتند و زنگ زدند متوجه شدم كه 3 ساعت خوابيده بودم. پرواز من نيز همان شب درست شد و به ايران بازگشتم. ولي همراهانم مي گفتند كه آن شب با وجوديكه پتو و ديگر وسائل ضروري را تهيه كرده بودند باز دچار سرما خوردگي شدند. ناگفته نماند كه من شبها با قرص اعصاب مي خوابيدم ولي آن روز اثر بسيار جالب ريكي را ديدم و حالا هر شب با دادن ريكي به خودم مي خوابم .

خديجه فقيهي

ريكي از راه دور
چند ماه پيش مادر من عمل جراحي آب مرواريد داشت و دو روز پس از عمل با مشكل جديدي روبرو شد. او در ناحيه پشت توده چركي ( دمل ) دردناكي پيدا كرده بود كه به شدت آزارش ميداد. پزشك جراح ميگفت كه اين غده بايد با جراحي از ريشه در بيايد ولي چون مادرم تازه تحت بيهوشي قرار گرفته بود نميتواست و نميخواست اين عمل را بپذيرد. مع هذا بعلت درد زياد پذيرفت كه به بيمارستان رفته و تحت عمل جراحي قرار گيرد. شب قبل ازرفتن به بيمارستان من از راه دور براي او ريكي فرستادم و روي آن ناحيه تمركز كردم. صبح روزي كه قرار بود به بيمارستان برود غده سر باز كرد و به لطف خداوند تمامي درد و ناراحتي آن منطقه از بين رفت.

نسرين ايجادي

هپاتيت C
خانمي از دوستان دچار هپاتيت سي بود و حدود 80 در صد از كبدش را از دست داده بود . زمانيكه با من تماس گرفت به او گفتم حالا كه گمان ميكند درمان نتيجه اي قطعی ندارد اجازه دهد كه به او انرژي بدهم، شاید حداقل انرژی ریکی بتواند تسکینی در کنار معالجات پزشکی وی باشد. با موافقت وي به او انرژي دادم و كسيكه از شدت درد ارزوي مرگ ميكرد، پس از 5 ماه كه از راه دور به او ريكي دادم ، مشکلاتش تا حدی برطرف شد و حدود 60 درصد نارسايي كبدش نيز بهبود يافته و اين تجربه بسيار جالبي بود براي من بود.

محمد آرام

كيست مچ دست

مدتها بود كه كيست روي مچ دستم با وجود عمل جراحی مجددا عود كرده بود و گاهي مواقع هم دردناك ميشد به حدي كه نميتوانستم كارهاي تايپي خود را به راحتي انجام دهم. چندي بعد بعلت يك ناراحتي داخلي، دوستان ریکی ام دو جلسه به من ريكي دادند و و پس از آن ديگر نتوانستم جلسات را ادامه دهم. شايد به همين دليل نيز مشكل اصليم كاملا حل نشد ولي يك هفته پس از دومين جلسه ريكي ناگهان متوجه شدم كه كيست دستم كاملا ناپديد شده و دردي نيز اصلا حس نميكنم و از آن زمان تا كنون ديگر ناراحتي مچ دستم عود نكرده و با دو جلسه ريكي حد اقل كيستي كه از معالجه ان نااميد شده بودم كاملا خوب شد و از بين رفت و بايد از دوستان ریکی ام از اين بابت متشكر باشم.

نگين احدبيك

عسل و عصا
شهريور ماه در كنار سواحل كيش با دختري بنام عسل آشنا شدم. مدتي ميشد كه از كمر بطرف پاها دچار بي حسي شده بود و از عصا استفاده ميكرد. تحت درمان هم قرار گرفته بود اما هنوز قادر نبود بدون تكيه گاه حركت كند. با هم صحبت كرديم و من در حالي كه با دستانم پشت او را لمس ميكردم (و به او ريكي ميدادم) درباره انرژي ریکی و کمک آن به تسریع دوره درمان با او صحبت ميكردم و اين كه خودش حتما آموزش ببيند. البته پزشكان به او توصيه كرده بودند هر چند ماه يك بار از آب خليج براي درمان استفاده كند.در حاليكه شماره تماس يكديگررا گرفتيم، از هم خداحافظي كرديم. فردا صبح در يكي از مراكز خريد عسل را از دور ديدم و از تعجب مدتها او را نگاه ميكردم. عسل عصا دستش نبود و به آرامی راه ميرفت. از لطف الهی هیچگاه نباید ناامید شد.

نسيه ناييني

برطرف شدن لخته خون در چشم
وقتي كارگرم را با حال زار ديدم ، از او حالش را سوال كردم و گفت كه چشمش ناراحت است. از ديروز صبح كه از خواب بيدار شده بود چشمش قرمز شده و درد ميكرد. با وجوديكه هيچ كار خاصي انجام نداده بود و عصباني هم نشده بود، نميدانست چرا چشمش اينقدر قرمز و دردناك بود. مانند اينكه سيخي در آن فرو ميكردند. به او گفتم ، "مي خواهي بهت انرژي بدهم؟" او گفت بله. حدوداً به مدت 15 دقيقه به چشمش و سرش ريكي دادم ، سپس از او سوال كردم كه بهتر است يا نه و پاسخ داد كه دردش بهتر شده. فرداي آنروز به من تلفن زد و گفت كه كاملا خوب شده و قرمزي چشمش نيز برطرف شده است.

ژاله مخزني

تجاربي كوچك ولي ارزشمند
زمانيكه به بيمارستان براي عيادت شخصي رفته بودم، در آن بخش دختري را ديدم كه چشم راستش را عمل كرده بودند ولي بنا به دلايلي عصب چشم چپش از كار افتاده بود و نميتوانست چشم چپ خود را باز كند. من مدتي به او ريكي دادم و سپس از اطاق او خارج شدم. ولي بلافاصله خواهر وي به دنبال من امده و با خوشحالي گفت كه خواهرش چشم چپ خود را باز كرده است و همگي متعجب بودند كه چطور با اينكه عصب از كار افتاده بود، توانست چشم خود را باز كند. تجربه ديگر نيز اين است كه زماني كه در اتوبوس بازگشت به تهران از سوريه بودم ، ناگهان دختر خانمي در اتوبوس دچار تشنج شده و فرياد ميزد "قلبم". افراد زيادي بدور او جمع شده و هر كسي سعي ميكرد به نحوي به وي كمك نمايد. من نيز سريع به او ريكي دادم و آن دختر پس از لحظه اي آرام شده و به من گفت " چه كاري انجام دادي؟ احساس ميكردم دستي قوي روي قلبم بوده و مرا آرام ميكرد". و به هر حال ريكي به دفعات به من و ديگران كمك كرده است.

طاهره قلندر

ريكي روي حيوانات
يكي از اقوام ما سگي را ( بنام ميشا) خريده بود كه بدليل مشكلات نگهداري ، آنرا به شخص ديگري فروخت. متاسفانه صاحب جديد اين سگ، او را به همراه 5 سگ ديگر در حياط نگهداري ميكرد كه همين امر موجب بيمارشدن شديد ميشا شد.زمانيكه صاحب اوليه ميشا مجددا قصد بازگرداندن اورا نزد خود داشت ( از فروشش پشيمان شده بود و او را مجدداً پس گرفت) متوجه بيماري شديد ميشا شد. سگ بيچاره غذا نميخورد و حتي راه هم درست نميرفت و با اينكه چندين بار انرا به دامپزشكي بردند و پزشك هم از جنتامايسين و داروهاي ديگر استفاده کرده بود. ميشا همچنان بي حال و مريض در گوشه اي ميخوابيد و پزشك معتقد بود كه كار ديگري نميتوان براي ميشا انجام داد و بايد منتظر شد تا سيستم ايمني بدن خود سگ به مرور تقويت شود. تا اينكه يك روز من از راه دور براي او ريكي فرستادم و پس از آن صاحب ميشا با من تماس گرفت و گفت كه پس از ريكي، ميشا ايستاده و كمي راه رفته و غذا خورده ولي مجددا پس از خوردن غذا حالش بد شده است. لذا من به منزل آنها رفته و از نزديك به ميشا ريكي دادم (به تمام بدن) و بسيار جالب اينكه پس از گرفتن ريكي حالش كاملا خوب شد و روز بعد شروع به حركت و بازي كرد و تا امروز نيز حالش كاملا خوب بوده و سرحال است و با من هم دوست شده است. انرژی الهی ریکی می تواند با تقویت سیستم ایمنی، شرایط مطلوب را برای دریافت معالجات پزشکی در بدن ایجاد نماید.

آراسته عاملي

هر لحظه تجربه هاي جديدتري را كسب كنيد
عده ای از بچه های ریکی مي خواستند اسكن يا پويش بيوسين را تمرين كنند كه فراموش كرده بودند. من حاضر شدم كه روي من اين كار را انجام دهند تا ديگران ببينند. در عين حال حس مي كردم كه نياز دارم كسي مرا اسكن كند.يكي از بچه ها شروع كرد و از همان لحظه آغازین ، گردش انرژي را احساس مي كردم. ابتداً سنگيني سرم از بين رفت و همين طور پايين آمد تا به چاكراي دوم رسيد .در ان قسمت احساس كردم انرژي مانند آبی كه در مشك مي ريزند از يك طرف به طرف ديگر حركت مي كند و تمام سطح لگن و ستون فقرات مرا در بر گرفت. سپس مانند دو قطب الكتريكي در مسير ناديهاي پاهايم حركت كرد تا كف پا. تمام ارتعاشات انرژي را در سطح لگن و پاها كاملا احساس ميكردم كه احساس بسيار خوبي بود. سپس اسكن كننده به چاكراي ريشه رفت. در آنجا احساس كردم كه هر دو پاهاي من مانند بادكنكي كه باد مي كنند همينطور باد ميشود بطوريكه در حال تركيدن بود و هر دو پاي من لبريز از انرژي ريكي شده بود.
احساس عالي و لذت بخشي بود كه تا بحال به اين شكل تجربه نكرده بودم.

ژاله مخزني

راز جوان ماندن و کمک به بهبود چين و چروك صورت
تجربه به من نشان داده است كه با بهره گيري از انرژي الهی ريكي، در کنار استفاده از کرم و لوسیون، ميتوان چين و چروك صورت را بهبود بخشید و ماهيچه هاي صورت را قوي نمود. روش كار بدين صورت است كه نخست دستها را بصورت قنوت در آورده و دعا كنيد و مدتي دستها را به همان حال جلوي صورت قرار دهيد. پس از آنکه ارتباط انرژي بين دستها و صورتتان برقرار شد، آرام آرام دستها را بنحوي كه مي خواهيد چين ها را باز كنيد روي صورتتان حركت دهيد ولي با تمركز و حفظ فاصله دستها با صورت. با اين روش ميتوانيد ماهيچه هاي شل شده را محكم كنيد و با استحكام ماهيچه ها ، چين و چروكها را مانند اشعه ليزر با ريكي از بين ببريد.
امتحان كنيد و سپس تجربه تان را با ما سهيم شويد.

شمس قلندر

درمان تکمیلی با ریکی
در حدود دو سال قبل دچار بيماری ذات الريه pneumonia شديد شدم و ناچاراً در بيمارستان بستری شدم. پس از آزمايش های متعدد و سی تی اسکن از ريه ام ، پزشک متخصص تشخيص داد که بايد برونکوسکپی شوم و درسمت چپ ريه من مايعی جمع شده است و چندين نودل ترکيده است و ديگر هيچ کاری نميتوانند بکنند .بعد از برونکوسکپی پزشک معالجم تصميم گرفت که فوراً مرا تحت مداوای آنتي بيوتيک های قوی قراردهد که به مدت يک هفته در بيمارستان بستری بودم تا اينکه مجدداً با جواب سی تی اسکن دوم معلوم شد که هنوزمايع داخل ريه جذب نشده است و همچنان سمت چپ ريه پر از آب ميباشد.چون قصد سفر  داشتم لذا از پزشک معالجم تقاضا نمودم مدارک پزشکی ام را بدهد تا نظر متخصصين خارج را نيز بدانم . تشخيص آنها اين بود که بيماری بر اثر يک حمله شديد آرتريد روماتوئيد بوده است که باعث آب آوردن ريه سمت چپ شده و کاری نميشود کرد.شش ماه قبل تصميم گرفتم تا به خودم ريکی بدهم و هر شب نيم ساعت تا سه ربع به مدت شش ماه روی ريه ام تمرکزمی کردم و انرژی می دادم .چند وقت پيش به دکتر رجوع کردم و تقاضای اسکن از ريه ام را نمودم. زمانی که منتظر جواب سی تی اسکن ريه ام بودم پزشک معالجم در حاليکه متعجب شده بود به من گفت ريه تو کاملا" پاک شده و هيچ آثاری از مايعی که قبلا" بود ديده نميشود ، جويا شد که چه اتفاقی افتاده و چه کاری انجام داده ام. در جواب او گفتم اين بهبودی را مديون نيروی الهی ريکی و اراده خداوند آن ميباشم .

نوشين نظری

 

 

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.