تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


چرا بیست و یک روز پاکسازی؟

چرا بیست و یک روز پاکسازی ؟

در بسیاری از کتب مرتبط با ریکی صحبت از بیست و یک روز پاکسازی است که پس از گذراندن مرحله یک و دو ریکی میبایست توسط کارورز ریکی رعایت شود.  باید در نظر داشت که پاکسازی پس از همسویی با ریکی، به همین بیست و یک روز منتهی نمیشود ، پس این گمان که تنها مرحله پاکسازی توسط ریکی بیست و یک روز بعد ازریکی دو، میباشد گمانی است اشتباه.
مطمئنا پس از همسویی با ریکی، پاکسازی در تمامی سطوح وجودی شما آغاز میشود و تا زمانی که شما با ریکی هستید برای این پاکسازی پایانی نیست اما چرا میبایست این مرحله بلافاصله پس از اکتساب ریکی  انجام گیرد؟
جواب این سووال در قدرت همسویی و تاثیر ویژه آن بر شماست. این قدرت و تاثیر به خصوص در روزهای اولیه پس از همسویی بسیار قوی و عمیق میباشد.

اما چرا دقیقا این مرحله پاکسازی میبایست بیست و یک روز طول بکشد آن هم برای تمام کارورزان ریکی در حالیکه این مرحله نمیتواند  نه از نظر منطقی و نه عملی تقلید پذیر باشد!
فرضیه اول)  جواب این سووال در بیست و یک روز ریاضت دکتر اوسویی است. بر طبق تاریخچه ریکی دکتر اوسویی در کوه کوراما به مدت بیست و یک روز به مراقبه پرداخت و تازه پس از این بیست و یک روز با ریکی همسو شد و رعایت طول مدت بیست و یک روز بر طبق یک ریاضت و مراقبه قدیمی است .
فرضیه دوم) این فرضیه در خود عدد بیست و یک نهفته است . همانطور که میدانید در علم اعداد قانون اجماع رایج است و اجماع عدد دو و یک عدد سه میباشد که از اعداد مقدس است.

 سه نخستين عدد در برگيرنده واژه همه است. زيرا شامل آغاز و ميان و پايان است. سه تداعي کننده: انسان (بدن، جان، روح)، چرخه حيات (تولد، زندگي، مرگ)، سيکل کامل (آغاز، ميان، پايان) و (گذشته، حال، آينده) و( مرد و زن و کودک)است و نماد  وحدت میباشد.
در ضمن عدد بیست و یک جزو اعداد سری فیبوتاچی نیز میباشد.
اما چرا اعداد مقدس کمتر انتخاب نشدند مانند عدد هفت یا سه؟ احتمالا به دلیل داشتن زمان کافی برای آشنایی بیشتر با ریکی و کسب تجربیات و ارتباط  با روح ریکی است.
به هر حال همانطور که در ابتدای این متن گفته شد پاکسازی توسط ریکی به بیست و یک روز منتهی نمیشود و در تمام مراحل زندگی همراه شما می ماند. همانطور که آقای والتر لوبک در کتاب  خود با نام " ریکی –زیباترین تکنیک" گفته است: " زندگی را نمیتوان با معیار معینی سنجید و طبقه بندی کرد و تاثیرات انرژیهای معنوی زندگی نیز نه تنها از این قائده مستثنی نیستند بلکه به مراتب ناشناخته ترند.
 

مترجم: ایازی
منابع: سایت آلمانی reiki-land.de
سایت دانشنامه جام پارسی مقاله ریشه اعداد

* فرضیه دوم در متن آلمانی نبوده و توسط مترجم اضافه شده است
 

 

 
 
 
 
 

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.