تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


پرسش یازدهم: چند مرحله در ریکی وجود دارد؟
 سوال 11–چند مرحله در ریکی وجود دارد؟

ریکی در روش درمان طبیعی دکتر اوسویی در واقع شامل هفت مرحله تدریس تانتریک برای مردم عادی با هر پیش زمینه ای است. لیکن برای دریافت آسان تر همسویی های گونه گون ریکی دکتر هایاشی ریکی را به سه بخش تقسیم نموده است.

مرحله اول دانش آموزان را با چهار بخش نیرو بخشی با فرکانس ریکی همسو و همنواخت می نماید. این به دانش آموزان اجازه می دهد تا ارتباط مستقیم با انرژی نیروی حیات جهانی را تجربه نمایند و بتوانند نسبت به انتقال این انرژی به خود و دیگران اقدام نمایند. پس از دوره تثبیت و تمرین زیاد بر روی خود و دیگران (حداقل دوره سه ماهه) مرحله دوم قابل انجام خواهد بود. در این مرحله یک همسویی یا توان بخشی انجام می شود و سه سمبل ارائه می گردد که امکان انتقال انرژی در زمان و فضا را ایجاد می نماید.

در مرحله دوم درمان از راه دور امکان پذیر می گردد لیکن تاکید بر روی درمان جراحات و زخم های (روحی و ذهنی) شخصی است که از گذشته ها نشئات گرفته اند. پس از درمان دردها و زخم های گذشته اعتماد به نفسی تازه پدیدار می گردد که باعث رهاسازی و ایجاد الگوهای مرتبط با حفاظت و امنیت شخصی در مواجهات درمانی با بیماران می گردد.

مرحله سوم ریکی مرحله تدریس است و تنها باید پس از گذشت حداقل سه سال از تمرینات مراحل گذشته و نیز وجود یک خواست قوی جهت تبدیل شدن به مدرس ریکی آموزش داده شود.تمرکز این مرحله بر روی افزایش زیاد قدرت درمانگری شما نیست و بیشتر قدرت شما را در ایجاد همسویی ها و انتقال آن بالا می برد. در این مرحله یک همسویی و یک سمبل آموزش داده می شود و نیز نحوه و برنامه عملی همسویی در مراحل اول ، دوم و سوم . به طور معمول مرحله سوم در یک دوره یک ساله آموزش داده می شود.دانش آموز این مرحله اقدام به تنظیم و کمک در تدریس کلاس های متعدد نموده و مشورت منظم و پیوسته ای را با استاد خود دارد.

در شرایط ایده آل ارتباط و تبادلات میان استاد و شاگرد در مرحله سوم ارتباطی ابدی و مادام العمر بر پایه احترام و هوشیاری کامل است که در عمیق ترین حالت خود نه شاگرد و نه استادی حضور دارد و تنها عشق جهانی و انرژی حیات به خودی خود در جریان است.

 مترجم: بیوک

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.