تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


پرسش سیزدهم:چرا برای دریافت ریکی باید شهریه پرداخت کرد؟
   چرا برای دریافت آموزش ریکی باید شهریه پرداخت ؟

جهت کمک به دانش آموزان برای دریافت ارزش این گوهر گرانقدر و نیز تشویق کسانی که مرحله اول را دریافت کرده اند جهت استفاده از این موهبت ارزشمند، اقدام به دریافت شهریه میگردد. خانم تاکاتا همواره این شهریه بها را در قبال دریافت ریکی قرار می دادند. این امر بسیار مشابه مراجعه به دکتر و پزشک و پرداخت مبلغی در قبال تجویز پزشک است. ا گر که پولی زحمت کشیده را در قبال دریافت نسخه و تجویز پزشک پرداخت کرده باشید بسیار محتمل تر است که به توصیه های آن گوش فرا داده و عمل کنید.
بر اساس گفته های خانم تاکاتا  به نقل از دکتر اوسویی، پس از درمان بسیار توسط ریکی در یک بازه زمانی، مردم به این درمان بسنده کرده وهیچ مسئولیتی در قبال سلامتی خود به عهده نمی گرفتند
( درست مانند بیمارانی که یک دارو و یا درمان را از یک پزشک دریافت می نمودند و بدون اینکه هیچ تغییری در رژیم غذایی خود و یا عدم تحرک کافی که منجر به بروز بیماری گشته بود ، ایجاد نمایند) . مردم عموما وجهی معادل حق ویزیت یک پزشک پرداخت می نمودند ( در حقیقت دکتر اوسویی یک پزشک متاهل و دارای دو فرزند بود) .
برای کمک به مردم جهت یاد گیری مرحله اول ریکی برای امکان مراقبت بهتر از خودشان ، خانم تاکاتا هزینه ای معادل دستمزد کار یک هفته یک کارگر را دریافت می نمود و در مرحله دوم ریکی این هزینه معادل دستمزد یک ماه کار و در مرحله سوم ، معادل با دستمزد کار کرد یک سال یک کارگر ساده دریافت می گردید و پس از آن ، شاگردان هیچ گونه وابستگی به خانم تاکاتا نداشته و می توانستند بیشترین بهره برداری را از این آموزش ها بنمایند.
امروزه ، متاسفانه بسیاری از مردم ، ریکی را تبدیل به یک تجارت نموده اند و هیچ گونه مفهوم و درکی از دریافت هزینه جهت آموزش آن ندارند. برخی آنرا جهت قرار گرفتن در فضای رقابت بدون دریافت بهایی مناسب عرضه می نمایند که در نتیجه این امر ، اغلب دانش آموزان درک درستی از این گوهر ارزشمند نخواهند یافت و برخی دیگر با توجه به قدرت جذب و شهرت خود ، هزینه های گزاف را مطالبه و دریافت می نمایند بدون اینکه کیفیتی مناسب و در خور  در کلاسهای خود ارائه نمایند و دانش آموزانشان بدون دریافت زمان مناسب جهت تمرین ساده و صحیح ، دوره را سپری می کنند. 
در 15 سال گذشته در جامعه ریکی بحث و اختلاف نظر زیادی بر سر نرخ صحیح ریکی بوده است. فی الحال نیازی به هیزم نهادن براین آتش نیست چرا که برای ناظر هوشمند سوال هزینه مناسب آموزش ریکی به خودی خود پاسخ داده می شود. ریکی شما را قدرت می بخشد تا سالم شوید و به تمام انرژی و نیرویی که از آن ساخته شده اید دست یابید. اگر که شما این موضوع را به عنوان یک حقیقت بپذیرید ، در نهایت این هدیه ریکی را ارج نهاده و برای آن هزینه خواهید پرداخت. اما از سوی دیگر ، اگر شما باور و عقیده ای به نیرو ، پتانسیل و عمق ریکی ندارید ، شرکت در کلاس ریکی و گذراندن دوره آن ، ایده خوبی به نظر نمی اید.
همچنین دکتر اوسویی خود به شخصه تاکید بر این نکته داشت که تبادل انرژی و ارائه آن باید در قبال دریافت پول نقد باشد. لیکن شما می توانید از خلاقیت خود بهره بجویید و آن را در قبال دریافت یک اثر هنری ، قطعه ای جواهر یا یک خدمت خاص ارائه نمایید. در هر صورت من اکیدا توصیه می کنم که معلم نباید در نگاه دانش آموز به شکل یک بانکدار جلوه نماید. لیکن این تبادلات مالی باید قبل از همسویی ها صورت پذیرد تا از هر گونه اختلافات بعدی جلوگیری به عمل آید.

نکته مهم و کلیدی : اگر به دنبال کلاس یا درمان هستید تحقیق لازم است ، لزوما ارزان بودن خوب نیست ، باید به دنبال کیفیت در تدریس یا درمانگر بود.
مترجم: بیوک

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.