تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


پرسش دوازدهم: چرا سطح بندی وجود دارد؟
 
چرا سطح بندی وجود دارد؟
اساساً سه سطح موجود، بیانگر سه ترکیب متفاوت از همسویی هستند که هر ترکیب توسعه دهندۀ انرژی مراتب، لایه هاو گشایشهای متفاوت هستند.
اگر چه این سه سطح از درون به شکل یک پیکره واحد در هم آمیخته و مرتبطند لیکن هر یک از این سطوح اهداف مختلفی را دنبال می کنند. در یک دسته چهارتایی همسویی ها در سطح اول موفقیت و ارتباط نزدیک بازگشایی کانال ها اتفاق می افتد و این مرحله حداقل سه هفته به طول می انجامد. جهت دریافت و جذب کامل آنچه در این مرحله آموخته اید ممکن است چند ماه وقت لازم باشد. همسویی های واحد در سطوح دوم و سوم نیز به همین منوال نیاز به زمان جهت نهادینه شدن دارند. گام های متعدد ظریفی در دریافت و انتقال ریکی وجود دارند.
در همسویی های چهارگانه سطح یک، بدن و ذهن وارد یک دوره 21 روزه پاکسازی می گردند یک دوره خوددرمانی (و ترجیحاً چند تجربه درمان برروی دیگران ) به دانش آموز کمک می کند تا اعتماد به نفس لازم را در پروسه درمان بدست آورد .اگر چه در دوره دریافت سطح اول، انرژی سرشاری وجود دارد لیکن ذهن انسان فی نفسه بر پایه شک و تردید قرار گرفته و به سادگی آنچه را که تجربه کرده است فراموش می کند لذا تمرین مداوم روزانه برای چند هفته اول برای کسب اعتماد به نفس لازم می باشد چرا که برای بسیاری همین فرآیند ساده لمس بدن و گوش سپردن به دستها زمان زیادی را نیاز دارد.
اگر تمرینات درمانی ریکی به صورت روزانه انجام پذیرد، انرژی نیروی حیاتی به رشد و افزایش تدریجی خود در طول زمان ادامه می دهد و همسویی مرحله بعدی به صورت بهتری قابلیت انتقال می یابد.
بسیار بهتر خواهد بود همسویی مرحله دوم در شرایطی انجام گیرد که تمرینات جامع و کامل و گسترده ای در سطح اول صورت گرفته باشد. سطح دوم که شامل یک همسویی است باید به طور کامل دریافت و نهادینه شود تا امکان دریافت سطح سوم ( برای کسانی که تمام به تدریس ریکی دارند ) ایجاد گردد.
اساساً سه سطح موجود به صورت ترتیبی و پشت هم، سه فرآیند مشخص را دنبال می کنند که هر یک از آنها لازم است توسط شخص به طور کامل دریافت، تجربه و نهادینه شود. اگر چه عناصر مشخص و پایه ای به عنوان راهنما و روشنگر باید در طول دوره یادگیری و در بین سطوح پیگیری و عمل شوند لیکن در مواردی خاص استثنائاتی در قوانین نیز وجود دارد.
برخی ترجیح می دهند تا مابین دریافت سطوح اول و دوم چندسالی را فاصله بیاندازند تا از حداکثر توان و ظرفیت تمرینات ریکی در مرحله اول بهره مند شوند و نیز ممکن است هیچ گاه اقدام به دریافت مرحله سوم نکند چرا که تنها مایل به استفاده از ریکی هستند و تمایلی نسبت به تبدیل شدن به استاد ریکی ندارند.
نکته بارز و مهم در این جا است که تنها به ندای قلب خود گوش فرا دهیم و هیچ تاثیری از فشارها و جو خارجی مبنی بر اینکه برای قدرتمندتر شدن ریکی باید مرحله سوم را نیز گذراند، نپذیریم. این تفکر و گفتمان حرفی بی پایه و اساس است. بسیاری از افراد که مراحل اول و دوم را گذرانده اند وجود دارند که بسیار قوی تر و خالص تر از کسانی که خود را استاد ریکی می خوانند و می دانند، تمرین می کنند و قابلیت انتقال نیروی ریکی را دارند.
مترجم: امین بیوک
توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.