تازه ها

مراقبه برای شفقت و مهربانی، در بخش مراقبه ها اضافه شد که به خصوص برای افراد مبتدی که با مراقبه آشنایی ندارند توصیه می شود.
داستان: شازده کوچولو و پادشاه تنها
دعایی تازه در بخش دعا و نیایش
مقاله: اهمیت سهیم شدن، در بخش مقالات ریکی

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


پرسش بیست و چهارم
 

آیا این امکان وجود دارد که هنگام درمان با ریکی بیماری یا انرژی منفی شخص به ما متنقل شود؟

در ریکی به صورت مجازی غیر ممکن است که شما بیماری یا انرژی منفی شخص دیگری را دریافت کنید و یا بیماری و انرژی منفی شما به او انتقال یابد. در سایر روش های انرژی درمانی که شما از انرژی و مخازن الکترو مغناطیس خود استفاده می کنید و به دیگری انتقال می دهید این امکان وجود دارد. ریکی در هر حال انرژی قدرت زندگی جهان شمول است که کانالیزه و از طریق و توسط شما انتقال می ی ابد و از خود وجودی شما . از این طریق شما می توانید به صورت منطقی نتیجه گیری کنید نه شما و نه شخص دریافت کننده انرژی نمی توانید هیچ یک از الگوهای انرژی های شخصی همدیگر را دریافت نمایید (چه فیزیکی و چه روحی و روانی ) .

به ندرت اتفاق می افتد که شما به درمان شخصی بپردازید که بسیار اندوهگین بوده و دارای گره های روحی باشد اگر چنانچه شما نیز در همان زمان احساسات و گره های مشابهی داشته باشید و به عبارت دیگر چیزی در درون هر دوی شما ضرب آهنگ و فرکانسی مشابه داشته باشد این احتمال وجود دارد که آن احساسات اندوه و یا گره روحی در درون شما نیز فعال گردد.

این نکته بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که زمانی که شما در حال انجام فرآیند درمان هستید به صورت توامان خود شما نیز درحال دریافت همان فرآیند درمانی و انرژی می باشید. در نتیجه گاهی احساس لذت و شادابی پس از انجام درمان را در خود احساس خواهید کرد. در سایر موارد ممکن است احساس خستگی و یا پایین آمدن سطح انرژی در شما ایجاد شود به خصوص در مواقعی که استراحت کافی نداشته اید و یا در زمان هایی که بر روی یکی از گره ها و مشکلاتی کار کنید که از قبل در خودتان ریشه داشته اند. یک احساس خستگی دائمی ممکن است نشانه ای از یک افسردگی مضمن ضعیف نیز باشد که ممکن است قابل تشخیص نبوده باشد. افسردگی در ذات خود یک احساس نیست اما تشدید کننده هر احساس ناخوشایند است. این تشدید احساسی معمولا به صورت کوفتگی ویا خستگی در بدن نمود پیدا می کند. بدن در این حالت نیاز به استراحت و خاموش کردن تمامی احساسات حجیم رسوب کرده است و درمان های ریکی در این حالت نقش تعمیق این استراحت را ایفا می کنند که مورد نیاز بدن است. راه دیگر مقابله با این احساسات این است که به سادگی با تمام وجود و هوشیارانه این احساسات را درک و تجربه نماییم. ( برای یافتن راه های دیگر جهت مواجهه و مقابله با احساسات ، افکار و عواطف رسوب کرده به مرجع ممانعت از طریق ریکی و تقویت هسته وجود مراجعه نمایید.) در نهایت ریکی دقیقاً آنچه را که به آن نیاز دارید تا تعادل در خود و دیگران به وجود آورید به شما می بخشد.

نکته دیگری که باید مد نظر قرار گیرد این است که به طور طبیعی زمانی که شما در برابر شخص دیگری قرار می گیرید چنانچه شما روشن و حساس باشید امکان دارد که احساسات و احوالات طرف مقابل را دریافت نمایید. همچنین اگر شما واقعاً ضمیری شفاف داشته باشید ( به واقع بتوانید دیگری را درک و احساس کنید )  امکان دارد که بتوانید درد فیزیکی دیگران را درک و احساس نمایید.

در هر حال این احساس ها و دریافت ها بسیار ظریف و ترانزیستوری هستند و به سرعت از بدن در فرآیند درمان عبور می کنند چنانچه رویکرد شما در درمان به عنوان تنها یک حامی در گذر از فرآیند درمانی ایشان باشد ( و نه در نقش یک درمانگر بزرگ). اگر شما با این رویکرد و عنوان و پیش فرض شناخته نشوید که باید ایشان را درمان کنید و یا حال ایشان را بهتر نمایید این احساس ها و احوالات ظریف به راحتی عبور می نمایند و محو می شوند. از این احساس ها می توانید به عنوان و سیله و راهنمایی برای تمرکز و توجه بیشتر در موضع و موضوع مربوطه در طول فرآیند درمان استفاده نمایید.

راهی ساده برای مقابله و مواجهه با این احساس های دریافتی از دیگران که از هستی و کائنات برای این اطلاعات و دریافت ها تشکر نموده و سپس سه مرتبه واژه "بی اثر " را بگوییم.با تشکر و قدردانی از این احساس ها و نه مقابله با آنها به راحتی می توان اثرات آنها را از بین برد. وقتی سه بار واژه بی اثر را بکار می بریم هر نوع قدرت این احساسات را قطع نموده و با قدردانی از طبیعت انتقالی آنها اجازه تبدیل آنها را به یک مشکل تثبیت شده نمی دهیم .

 مترجم: امین بیوک

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.