تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


پاسخ پرسش بیستم
 نحوه قرار گیری دستها چگونه است و چطور می توان مشکل خاصی را درمان کرد؟

دستها را روی هر بخش از بدن قرار دهید یک وضعیتی از دست ریکی است، بنابراین قانون معینی وجود ندارد که چه چیزی 
را می توان یا نمی توان درمان کرد.  در نهایت، انرژی ریکی به جایی در بدن که نیاز است  کشیده می شود. در نتیجه نیازی نیست که نگران گذاشتن دستها در وضعیت "اشتباه" باشید.  با وجود همه اینها، خانم تاکاتا چند وضعیت اصلی را پیشنهاد می کند که در یک درمان کامل بدن بکار گرفته شوند.  خانم تاکاتا روی درمان اندامهای اصلی و سیستم غدد درون ریز تمرکز داشت.
معمولا" پیشنهاد من به شاگردان، خرید یا قرض گرفتن یک کتاب آناتومی با عکسهای خوب، به منظور آموختن محل اندامهای اصلی و غدد درون ریز پس از نشان دادن من در کلاس است.  خانم تاکاتا هیچوقت در مورد چاکراها که امروزه متداول شده است صحبتی نمی کرد(این مرسوم شدن شاید تا حدی به خاطرکتاب من "قدرت یابی با ریکی" که ده سال پیش نوشته شده و اولین کتابی است که در مورد چاکراها و درمان آنها به تفصیل گفتگو می کند ، ولی تمرکزش روی غدد درون ریز که شیمی بدن را کنترل می کند بود که اتفاقاً در همان راستای وضعیت هفت چاکرای اصلی یا مراکز انرژی می باشد.
شروع هر درمان را معمولاً از سر آغاز می کنم که بلافاصله به آرامش ذهن و رهایی فشار روانی کمک می کند.  با گذاشتن دستها روی چشمها در حالیکه همزمان سینوس ها و چشم سوم یا غدد صنوبری را پوشش می دهم، شروع می کنم. محل بعدی گیجگاه ها، گوش ها و پشت سر یا پایه جمجمه می باشد.  پنجمین و ضعیت، یک دست روی پیشانی و دست دیگر پشت سر است.
این وضعیت، سردردها، فشار روانی و تنش را رها می سازد.  وضعیت بعدی یک دست روی گلو و دست دیگر پشت گردن می باشد.
قرارگیری دستها را ادامه می دهیم به طرف پایین بدن و دریک خط مستقیم، با گذاشتن یک دست روی تیرویید در قسمت فرورفته پایه گلو و دست دیگر پایین آن روی تیموس که بین تیرویید و قلب است.  سپس قراردادن هر دو دست روی قلب و هر دودست روی شبکه خورشیدی، ناف، شکم و تخمدانها برای خانمها (بالای استخوان شرمگاهی) و محدوده کشاله ران برای آقایان.  آقایان می توانند زمانیکه روی خود کار می کنند غدد تناسلی را مستقیما" پوشش دهند.  این وضعیت دست، به جلوگیری از مشکلات پروستات کمک می کند.  پس از قرارگیری دایره وار، دستها دورسر، و همچنین بصورت خط مستقیم در مرکز جلو بدن، شما می توانید کبد(طرفراست شبکه خورشیدی) طحال/لوزالمعده (طرف چپ شبکه خورشیدی)، بالای ریه ها را درمان کنید (این وضعیت های آخر یک مربع را تشکیل می دهند).  من اینگونه نحوه قرارگیری دستها را آموزش می دهم که شاگردان وضعیت های : "دستها دورسر"، "خط مستقیم در جلو بدن" و "مربع در بالاو پایین قفسه سینه".  ولی می توان آنها را بصورت دیگر و با نظام اصولی تر یادداد.
خانم تاکاتا تاکید زیادی روی قلب، ریه ها، طحال، لوزالمعده، کبد، کیسه صفرا، روده بزرگ و کوچک و غیره در جلوی بدن  بعد از به اتمام رساندن وضعیت های سر دارد.  من پس از اتمام جلوی بدن اجازه می دهم ریکی به طرف زانوها و پاها کشیده شود و سپس درمان پشت را با شانه ها آغاز می کنم.  با قراردادن دستها می توانید کلیه ها، غدد آدرنال، پایین پشت و استخوان خاجی بالای لگن خاصره خودرادرمان کنید.  زمانیکه روی دیگری کار می کنید البته بخشهای بیشتری از قسمت بالای پشت را می توان پوشش داد.
درمان بیماریهای خاص بسیار ساده است.  خانم تاکاتا همیشه درمان بخشهای اصلی راجهت تقویت و متعادل کردن تمام ارگانیزم بدن پیشنهاد می کرد.  سپس 30 دقیقه کار اضافی روی منطقه مشکل دار، مثلاً در صورت وجود یک تومور او مستقیماً روی تومور انرژی می داد.  در مورد ورم مفاصل، بعد از درمان کل بدن، 30 دقیقه اضافی را روی مفاصل آسیب دیده درمان انجام می داد.
در آسم، درمان اضافی را روی مجراهای نای انجام می داد.  براین اساس شما 30 دقیقه وقت اضافی را به درمان منطقه آسیب دیده بپردازید.  علاوه برآن پیشنهاد می کنم درمان اضافه ای را نیزبه نقاطی از بدن که درطول درمان انرژی زیادتری جذب نموده اند یا به قسمت هایی که دست شما روی آنها احساس سرما می کرد اختصاص دهید. بعضی اوقات، بیماری در قسمتی از بدن، می تواند با انسداد انرژی در بخش دیگری از بدن مرتبط باشد که شما به سادگی می توانید از طریق درمان کل بدن آن بخش را پیدا کنید.
مترجم: مخزنی

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.