تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


میکائواوسویی کیست؟

دکتر میکائواوسویی بنیان گذار جنبش ریکی در جهان مدرن است.
براساس مدارک و مستنداتی که اخیراً یافت شده او یک مبلغ بودایی شینگون، متأهل، فیزیکدان و فرزند مباشر شهردار توکیو در اواخر دوره زمامداری مئی جی بوده است. در نیمه دوم قرن نوزدهم متولد شده و دراواسط دهه بیست قرن بیستم وفات یافته است. دکتر اوسویی از طبقه نیمه اشرافی زمان خود بود و به طبع به عنوان یک مرد جوان ترغیب به داخل شدن در بازرگانی و بازار می گردید؛ لیکن از آنجا که این امر میل واقعی وی نبود، او در عوض به آموختن هنر درمانگری چینی و ژاپنی وسپس پزشکی آلویتیک غربی (کلاسیک) به توسط پزشکان فرستاده مسیحی پرداخت.
اوسویی در تجربه روحی بسیار قوی در اواخر دهه سوم زندگانی در هنگام نبردی جدی و خشن، ناگهان احساس پرتاب شدن و قرار گرفتن دربخش روحانی، زندگانی را نمود. یک مکاشفه واقعی، او به هنر شفابخش باستانی دست یافت که آثار آن در  1100 سال پیش در متنی بودایی درج شده بود: تشعشعی از نوری درخشان که بدن را شفا می بخشد و ذهن را روشن می سازد که با تعدادی تمرینات که وی با آن همراه نمود قابلیت ارائه و استفاده با هرگونه اعتقاد سابقه و دینی را پیدا نمود.

دکتر اوسویی روشی ترکیبی از هفت مرحله تانتاریک که با نام ریکی (انرژی نیروی زندگی جهانی) خوانده می شود، ابداع نمود. که در آن انرژی شفابخش از راه ساده گذاردن دستها برروی بدن جریان یافته و منتقل می شود.
او این مرحله ابتدایی را به سه بخش و درجه تقسیم نمود و این علم و دانش وتجربه پزشکی و درمانی را با بسیاری دیگر تقسیم نمود. سایر تعلیمات پیشرفته تنها به نوزده تن از شاگردان نزدیک وی منتقل گردید که از جمله دکتر واتانابه که تمام هفت مرحله و سیستم را کامل دریافت نمود و نیز دکتر هایاشی که سیستم فشرده شده آن را دریافت نمود که به نام ریکی خوانده می شود.

           

 

          

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.