تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


سوال دهم قسمت دوم: آموزش سطح سه

سوال 10 - ریکی چگونه آموزش داده میشود؟ سطح سه

مرحله سوم تنها مختص به کسانی است که می خواهند به تدریس و آموزش ریکی بپردازند و این مرحله باید زمانی دریافت و گذرانده شود که شخص حداقل سه سال کار بر روی بدن خود انجام داده باشد علاوه بر اینکه  صدها تجربه درمانی بر روی دیگران داشته باشد با این ارجحیت که این تجارب در اماکن پزشکی و کلینیکی یا مکان های مشابه صورت گرفته باشد.

آموزش مرحله سوم نمی تواند به صورت یک آموزش گسترده و سمیناری و یا در دو بخش با فاصله زمانی انجام گیرد چون مفهومی به نام نیم استاد معنا ندارد. من خود تنها زمانی به آموزش مرحله سوم برای یک فرد اقدام می نمایم که حداقل یک سال با فردی که بیش از سه سال سابقه فعالیت داشته است آشنا بوده و کار کرده باشم.آموزش استادی برنامه و فرآیندی نفر به نفر و تک به تک است و به طور معمول در حدود یک سال تا تکمیل آن طول می کشد.

علاوه بر سه سال تجربه با ریکی یک دانش آموز مرحله سوم یا همان مرحله استادی باید قبل از ورود به این مرحله یک سری دوره ها و اعمال آماده سازی و آزمون های شخصی را بگذراند.دانش آموزان مرحله سوم خود من باید حداقل سه مرتبه دوره تمرین توانبخشی هسته را جهت کمک به سکوت و سکون ذهن و آماده سازی ایشان برای تبدیل شدن به یک استاد را طی کرده باشند. (براساس کتابم به نام نیروبخشی هسته : یک دوره در قدرت و توان قلب با توصیه ای ویژه برای کارآموزان پیشرفته ریکی، چرخه کامل، دهلی نو،1998)

من رابطه استاد شاگردی را در مرحله سوم به صورت یک ارتباط بی پایان و ابدی برای هر دو طرف می نگرم لذا نباید به راحتی و آسانی از کنار آن عبور نمود.
مترجم: بیوک

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.