تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


ريكي چيست؟

به طور عام ریکی به تکنیک ساده شفابخش از طریق استقرار دستان اطلاق می شود، فرمی از درمان از طریق انرژی که در قرن 19 توسط دکتر میکائواوسویی در ژاپن مجدداً کشف گردید. دکتر اوسویی واژه ریکی را برگزید تا انرژی حیاتی جهانی را که ذهن را آرام و نیروی حیاتی انسان را افزایش می دهد، توصیف نماید. با قراردادن دستان به روی نقاط خاصی از بدن فرآیند شفابخش شکل می گیرد .
گوهر و روش این گونه از شفابخشی توسط یک سلسله تشریفات از استاد به شاگرد منتقل می شود و مانند فرم های تانتاریک بودایی در ژاپن و تبت به نام همسویی یا نیروبخشی نامیده می شوند .
در حقیقت ریکی همان طبیعت بنیادی یا عصاره وجودی جهان است و روش درمان طبیعی اوسویی راهی ساده برای بازگشت به خود است به آنچه واقعاً هستیم یعنی همان نیروی انرژی جهانی زندگی . شما می توانید خود را با آن احیا مجدد نمائید؛ که در واقع بازگشتی عمیق به آن چیزی است که همواره بوده ایم .
در فیزیک کوانتومی همانند علوم باطنی، انرژی به عنوان بنیان و اساس طبیعت وجود شناخته می شود و در حقیقت هیچ تجسمی وجود ندارد و جسم انسان، تفکرات و تمایلات آن همگی نوساناتی از انرژی در فرکانس های مختلفند. هرچه این جنبش ها ونوسانات چگال تر و تنگ تر باشند ما به جهت مواجهه با ناراحتي و بیماری مستعدتر و آماده تر خواهیم بود و به عکس هرچه این تنش ها و نوسانات بازتر و کمتر باشند شانس بیشتری برای درک سلامت طبیعی، رهایی، زیبایی، سعادت و خوب بودن وجود خواهد داشت .
همزمان با به کار گرفتن ذهن و جسم و ارتباط با نیروی جهانی زندگی با تجربه ای منحصر به فرد و بسیار شخصی، ریکی می تواند هر شخص را با روند آرام و محکم از محدودیت ها و مشکلات افزایش سن رهایی بخشیده و همزمان با این رهایی، تجربه سلامتی و بالانس جسمی و روحی نیز به دست می آید و سرانجام این تجربه، به احساس رهایی، آزادی و وحدت الهی منجر می گردد
.

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.