تازه ها

مراقبه برای شفقت و مهربانی، در بخش مراقبه ها اضافه شد که به خصوص برای افراد مبتدی که با مراقبه آشنایی ندارند توصیه می شود.
داستان: شازده کوچولو و پادشاه تنها
دعایی تازه در بخش دعا و نیایش
مقاله: اهمیت سهیم شدن، در بخش مقالات ریکی

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


بیست ویک

چگونه متوجه شوم که زمان تغییر محل دست ها فرا رسیده است؟

بسیار ساده پس از گذشت سه تا چهار دقیقه اگر احساس تبادل انرژی چشمگیری در دست ها وجود نداشت احتمالاً به این دریافت حسی می رسید که باید باز هم فرآیند را ادامه دهید. چرا که بدن به خودی خود دارای گرماست و این طبیعی است که شما اغلب احساس ثابت و یکنواختی از گرما را در دستان خود داشته باشید.

البته به ندرت ممکن است دستان شما احساس گرمایی مضاعف یا احساس مورمور گرم و ضربان ویا حتی حسی درونی از تبادل انرژی را دریافت کند . زمانی که این اتفاقات رخ می دهد شما می خواهید مدت بیشتری دستان خود را در آن موضع نگه دارید تا این حس از بین برود.

مادام که شما حس های ذکر شده یا افزایش گرما را درستان خود حس می کنید بدین معناست که انرژی فزاینده ای در حال تبادل و انتقال است.

این همان دلیلیست که شما می خواهید دستان خود را زمان بیشتری در موقعیت نگه دارید تا این احساس کاهش یابد. همچنین وقتی بر روی شخص دیگری کار می کنید اتفاق معمول دیگری نیز در یک فرایند کامل انجام شده، رخ می دهد و آن این است که شخص مورد درمان در زمان تکمیل فرآیند در یک موضع، نفسی عمیق می کشد ( مانند آهی که از روی رهایی کشیده می شود) . در آن زمان شما می توانید به موضع بعدی بروید.

اگر موضعی سرد را یافتید می توانید زمان بیشتری را مکث نمایید تا یخ انسداد انرژی آب شود و شروع به انتقال گرما نماید. سپس صبر نمایید تا این انتقال گرما و انرژی تا حدودی به حالت عادی درآید و به نوعی محو گردد.

به طور کلی زمان خاصی برای قرار دادن دست در یک موضع پیشنهاد نمی گردد و یا موضع خاصی برای درمان ناراحتی بخصوصی تعیین نمی شود.

بهترین حالت این است که نیازهای خود بدن را به واسطه حس های ایجاد شونده در کف دست هایتان به سادگی دنبال کنید یا به طور نا محسوس (یا غریزی) دریابید که در چه زمانی فرآیند دریافت انرژی یک موضع کامل شده است و لزوماً یک حس فیزیکی مشخصی، نیاز نیست تا بتوان به تکمیل شدن دریافت انرژی یک موضع پی برد.

مترجم: بیوک

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.