تازه ها

مقاله: اهمیت سهیم شدن را می توانید در بخش مقالات ریکی مطالعه کنید
سال نو مبارک

دل نوشته

شما نسخه قدیمی Adobe's Flash Player را دارید. جدیدترین نسخه Flash player را دریافت کنید.


آیا روشها و گونه های متفاوتی از ریکی سنتی وجود دارد؟

آیا روش ها و گونه های متفاوتی از ریکی درمانی سنتی وجود دارد؟
بله روش ها و خطوط و خط مشیهای گوناگونی از روش درمانی ریکی وجود دارد، اما هر آنچه که خود را ریکی می نامد در واقع ریکی نیست.
از میان روش های درمانی و خطوط مختلف; روش های زیر از اعتبار بیشتری برخوردارند:
1) ریکی سنتی که به روش مستقیم دکتر اوسویی، دکتر هایاشی و بیست و دو شاگرد بی واسطه ایشان آموزش داده شده است. ( وسپس توسط اساتید ما  به روش اولیه و خالص و ناب آن انتقال یافته است)
2) تمام روش هایی که به دکتر اوسویی باز می گردد از طریق دکتر هایاشی و شاگرد ایشان سن سئی تاکوچی که یک راهب ذن بود و روش متفاوتی را نسبت به خانم تاکاتا از دکتر هایاشی دریافت نمود.
3) ریکی بین المللی من چوس ، این روش به این دلیل به این نام خوانده می شود که بر اساس یادداشت های دکتر اوسویی و ”تانتارای رعد درخشان“ که درمان کننده جسم و متعادل کننده ذهن است و نیز سایر موارد نیروبخش که خود باعث تعالی دکتر اوسویی بوده اند ، شکل گرفته اند.
4) اوسویی ریکی ریوهوگاکئی، ریکی سنتی که در خود ژاپن دنبال گشته و به صورت پیوسته خط آن ادامه یافته و انحرافی در آن ایجاد نشده است و این روش ارتباطی به خانم تاکاتا ندارد.
لیکن از آنجا که دکتر اوسویی 19 شاگرد دیگر نیز به طور مستقیم تربیت نموده است لذا این احتمال می رود که روش ها و خط مشی های دیگری نیز به صورت مخفی و مسکوت وجود داشته باشد.
اما به هر صورت با توجه به عمومیت یافتن روش درمان طبیعی دکتر اوسویی و افزایش درخواست و نیاز به آن در سراسر جهان برخی افراد کلاه بردار و متقلب نیز به چشم می خورند. تعدادی از افراد غیر قابل اعتماد اقدام به اضافه کردن سمبل های فانتزی و روش های همسویی نموده اند که منجر به ایجاد یک تکنیک درمانی بدون ترتیب و برنامه گشته که به جهت یافتن شناسه و اعتباری مناسب نام ریکی را بر آن نهاده اند.
من ترجیح می دهم نامی از این روش ها نبرم و تشخیص آن را به عهده نگاه ظریف و دقیق شما می گذارم .
معمولاً در روش های ابداعی آنها مانند نامشان ترکیبی از کلمات را که به همراه کلمه ریکی به کار می روند ، استفاده می کنند. از آنجا که کانال ریکی به طور نهفته و مستقر در نهاد هر موجودی وجود دارد ، این دسته از افراد متقلب و کلاه بردار می توانند دریافت گونه هایی از انرژی را در شما ایجاد نمایند و چنانچه ایشان را باور نمائید این انرژی ها تا حدی عمل می کنند.
لیکن آنچه شما در این فرآیند از دست می دهید اتصال با جریان باستانی و کهن انرژی ریکی است که توسط موجودات خود آگاه از طریق جریان و فرآیند همسویی انتقال می یابد.
عده بسیار کمی از اساتید و مربیان ریکی که امروزه مشغول به تمرین و فعالیت هستند در مرحله خودآگاهی قرار دارند و این بدان معناست که دانه و هسته انرژی جهت بازگشایی کانال ریکی تنها از طریق همسویی حمل شده و انتقال می یابد و توسط مربی حمل نمی شود. لیکن همواره مهم است که حداقل شخصی یافت شود که بتواند در مسیری درست فرآیند همسویی را انتقال دهد که در ارتباط با دکتر اوسویی و سایر مربیان و فعالان باستانی این مسیر باشد.


مترجم:بیوک

توجه                                                    « با ذکر منبع هنگام استفاده از مطالب سایت برای خود کارمای نیک بسازید. »
 
ریکی تکنیکی برای کاهش فشار روانی و بدست آوردن آرامش است. ابزار های گوناگونی برای شفا و خود دگرگونی ارائه می کند، اما هدف از آن ارائه هیچ توصیه یا تجویزی برای درمان هیچ بیماری خاصی نیست.
پیشنهاد می شود برای درمان هرگونه بیماری، نخست با پزشک خود مشورت کنید.